Togg’da ön sipariş dönemi başlıyor: Çekilişe katılmak için 60 bin lira ödenecek

Togg’dan yapılan açıklamaya nazaran, App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indiren yahut Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin lira ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak.

Kazananlar, 28 Mart’ta kura ile belirlenecek

Belirlenen tarih aralığında ön ödeme bedelini yatıran vatandaşların ön siparişleri kabul edilecek.
16-27 Mart tarihleri ortasında T10X için togg.com.tr ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş süreci gerçekleşecek.

Çekilişe katılan kullanıcılar, ön ödeme öncesi akıllı aygıtlarını modelinden rengine konfigüre edebilecek. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle de ön sipariş sahipleri belirlenecek.

En düşük fiyat, 953 bin lira

Ön sipariş devri sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat devri ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak. Örneğin Kasım 2023’ten itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 953 bin TL’lik V1 standart menzil için ön sipariş geçen bir kullanıcı çekilişte birinci sırada yer alması halinde, (1/12.000), V1 standart menzil seçeneğinin birinci teslimatı bu kullanıcıya yapılacak.

Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise kullanıcıların Trumore e-Cüzdanlarına akabinde bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına geri yatırılacak.

Ekim ayında yeni model yollarda olacak

Togg’un satışa çıkardığı T10X’in birinci versiyonu geriden itişli (RWD) oldu. Şirket bu versiyonu direkt 12 bin ferdî kullanıcıya çekiliş ile teslim edecek. Aracın çift elektrikli motora sahip daha güçlü versiyonu (435 beygir) ise ekim ayında yollarda olacak.

“100. Yıl Özel Serisi” ile birlikte yollara çıkacak bu versiyonda öncelik NFT satın alan kullanıcılara verilecek. Şirket, güçlü versiyondan tam 2023 adedi NFT açık artırması için ayırdığını açıklamıştı. Böylelikle, 2023 yılında Togg satın alabilecek ferdi kullanıcısı sayısının 14 bin 23 adet olması bekleniyor.

Bu yıl 20 bin araç üretilecek

Şirketin bu yıl üreteceği toplam araç sayısı 20 bin adet olarak açıklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir