Sivas’ta kene vakaları artıyor… Dikkat!


SİVAS (İGFA) – Sivas merkez ve etraf ilçelerinden gelen 30 civaında hadise olduğunu duyuran Sivas Belediyesi, hadiselerin 3’ünün vefatla sonuçlandığını açıkladı.

Sivas Belediye Lideri Dr. Adem Uzun yazılı olarak yaptığı yazılı açıklamada, Gemerek ve Gölova ilçeleri ile Olukman köyünden gelen hastalar sıhhat çalışanlarımızın tüm müdahalelerine karşın kurtarılamadığını belirterek, taziyede bulundu.

Bu ortada Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ile çaba de en kapsamlı sıhhat kuruluşunun Sivas’ta olması münasebetiyle etraf vilayetlerimizden gelen hasta sayısının önümüzdeki günlerde daha da artacağı varsayım edildiğine vurgu yapılan açıklamada, “Belediyemiz hudutları içerisinde kene ısırması ve KKKA olayına rastlanmamış olup, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızdan dikkatli ve önlemli olmalarını rica ediyorum. Kurban Bayramı nedeniyle küçükbaş ve büyükbaş hayvanların üzerinde kene olması ihtimaline karşı da kurban seçerken kurbanlıklarınızı denetim etmenizi istiyorum” tabirlerini kullandı.

Sadece keneyle değil öteki tüm haşerelerle uğraş için ilaçlama çalışmalarının Sivas Belediyesi’nce makul bir tertip ve plan dahilinde uzman gruplar tarafından yapıldığının altı çizilen açıklamada, “Bizlerin ve yetkililerin yaptıkları açıklamalar dışında çıkarılan gayeli haberlere de prestij etmemenizi bilhassa istiyor, olumsuz ve kuşkulu bir durum karşısında kesinlikle en yakın sıhhat kuruluşuna başvurmanızı rica ediyorum” denildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir