“Seni parçalarım” diyerek kendisini uyaran doktora saldırdı

Bağcılar’da, Aile Sıhhati Merkezi’nde, tekraren tuvaleti kullanarak binadakileri rahatsız eden kişi, kendisini uyaran Doktor Mahmut Doğan’a saldırdı. Kanlar içinde yerde kalan hekimi tekmeleyen saldırgan polis tarafından gözaltına alınırken, Doktor Doğan, ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Olay, saat 15.50 sıralarında, Bağcılar Çınar Mahallesi’ndeki Aile Sıhhati Merkezi’nde meydana geldi. Argümana nazaran; Aile Sıhhati Merkezi’ne gelerek yaklaşık 1 saat boyunca tuvalete girip çıkan Y.İ.’yi fark eden hemşireler, durumu Doktor Mahmut Doğan’a bildirdi. Doğan’ın, Y.İ.’yi uyarması üzerine Y.İ., “Seni parçalarım” diyerek hekimi tehdit etti. Bunun üzerine doktor, polis çağırılmasını istedi. Daha sonra Y.İ., doktor Mahmut Doğan’a yumrukla saldırdı. Saldırgan, düşen hekimi yerde tekmelemeye başladı. Binada bulunanlar, saldırgana pürüz olmaya çalışırken, yaralı hekimi acil müdahale odasına taşıdı. Bu sırada kaçmaya çalışan saldırganı, ihbar üzerine olay yerine gelen polis grupları yakaladı. Doktor Mahmut Doğan ve yaralı olduğu anlaşılan saldırgan Y.İ., tedavileri yapılmak üzere Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. 

Kaldırıldığı hastanede yaşadığı olayı anlatan Doktor Mahmut Doğan, “30 yıllık tabibim, Çınar Aile Sıhhati Merkezi’nde çalışıyorum. Saat 15.30 civarı hastalar bitti. İkinci kattaki hemşire arkadaşlar beni aradı. ‘Odamızın yanındaki tuvalete girip çıkan biri var. 1 saattir buralarda. Rahatsız olduk bu vatandaştan’ dediler. Arkadaşlar yardım isteyince üst çıktım. Tuvaletin kapısını çaldım, ‘dolu’ dedi. Tuvaletten çıkınca, ‘Burası genel tuvalet değil, cami tuvaleti de değil. Burası bir sıhhat kuruluşu, 4-5 seferdir girip çıkıyorsunuz. İnsanları rahatsız etmeye hakkınız yok’ dedim. ‘Sana ne. Sen kimsin? Seni parçalarım’ dedi bana. Sekreter hanıma, polisi aramasını söyledim. Gerisi dönüktü. Hiç beklemediğim bir anda benim gözüme bir yumruk attı. Gafil avlandım. O yumruğun şiddetiyle yere düştüm. Bu sefer başıma tekmelerle vurmaya başladı. Arkadaşlarım beni acil odasına taşıdılar. Canımın kederine düştüm. Hızımın sağ tarafı çok acıyordu. O sırada ambulans geldi. Beni hastaneye getirdiler” dedi. 

“Lütfen sıhhatte şiddet olaylarına ‘dur’ diyecek tedbirler alın”

Doğan, “Elinde kesici bir alet vardı muhtemelen. Yanağımda kanayan yerler oldu. Ölmediğime şükrediyorum. Sıhhatte şiddet olayı devam ederse sıhhat ocaklarının, hastanelerin güvenliği açısından bir korunurluğu olmazsa hiçbirimizin can güvenliği yok. Başımıza her gün, her türlü ismi olay gelebilir. Hastanelik olabiliriz. Canımızı kaybedebiliriz. Devlet yetkililerinden, bilhassa Cumhurbaşkanımız ve Sıhhat Bakanımızdan bu işe son vermesini istiyoruz. Lütfen sıhhatte şiddet olaylarına ‘Dur’ diyecek tedbirler alın. Bugün benim başıma geldi. Yarın öteki bir meslektaşımın kapısını çalacak. Her an her şey olabilir” tabirlerini kullandı. 

Polis gruplarınca yapılan sorgulamada, yaralama, gasp, tehdit, taciz ve gibisi kabahatlerden kaydının olduğu anlaşılan Y.İ.’nin, “Kasten Yaralama” ve “Mala Ziyan Verme” cürümlerinden hakkında süreç yapılarak adliyeye sevk edildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir