Michael Jackson’ın hayat hikâyesi sinemaya uyarlanıyor

Denzel Washington’a En Uygun Erkek Oyuncu mükafatını kazandıran Training Day, The Magnificent Seven ve The Guilty filmlerinin yönetmeni Antoine Fuqua, bu kere Michael Jackson‘ın ömür hikayesinin anlatılacağı ve Michael isimiyle anılan biyografi sineması için direktör koltuğuna oturuyor.

Box Office Türkiye’ye nazaran Skyfall ve Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) üzere sinemaların senaristi John Logan‘ın kaleme aldığı Michael Jackson’ın öyküsünde, popun hükümdarı Grammy ödüllü efsanevi müzikçinin hayatının daha evvel hiç anlatılmayan kısımlarına değinileceği, sanatkarın derinlemesine bir tasvirinin sunulacağı üretim tarafından aktarılıyor. Sinema, Michael Jackson’ın tüm vakitlerin en büyük müzik figürlerinden biri olmasına vesile en ikonik performansları da dahil olmak üzere hayatının tüm taraflarını keşfedecek. 

Lionsgate Motion Picture Grup başkanı Joe Drake, “Antoine’ın vizyoner kıssa anlatma marifetleri ve sanatına olan bağlılığı, Michael’ı unutulmaz bir sinema yapacak” açıklamasını yaptı. Şimdi sete girmeden kıssa ve proje üzerine heyecanlarını lisana getirenler ortasında direktör Antoine Fuqua‘da yer aldı:

”Kariyerimin birinci sinemaları müzik görüntüleriydi, hâlâ sinema ve müziği birleştirmenin benliğimin derin bir kesimi olduğunu hissediyorum. Benim için Michael Jackson‘ın gücüne, karizmasına ve müzik dehasına sahip hiçbir sanatçı yok. MTV’de ağır bir biçimde gösterilen birinci siyahi sanatkarın çalışmalarını izleyerek müzik görüntüleri yapmak ismine ondan etkilenmiştim. Müziği ve o manzaralar benim dünya görüşümün bir kesimi oldu, artık ise onun öyküsünü ekranda, müziğiyle birlikte anlatma bahtı karşı konulamazdı.”

Yaratıcı grubun belirli olduğu Michael Jackson sineması için başrol ve oyuncu takımına dair şimdi resmî bir açıklama yapılmadı. Son olarak, Michael Jackson’ın daha evvel hiç anlatılmamış hayat öyküsüne değinileceği belirtilse de, ünlü sanatkarın skandalların merkezinde yer almasına yol açan savlar ve olaylara senaryoda yer verilip verilmeyeceği belirtilmedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir