Habertürk yazarı Kübra Par: Kılıçdaroğlu, Akşener’e “içişlerimize karışma” diyecekse bunu doğrudan yüzüne söylemeli

Habertürk muharriri Kübra Par, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na verilen mahpus cezası ve siyasi yasak kararı sonrası iktidar aleyhine bir havaya sebep olduğunu belirterek, “Normal bir ülkede bu havanın bir hafta hatta bir ay sürmesi beklenirdi. Fakat ne olduysa oldu ve o dava unutulup muhalefet içindeki aday çekişmesi konuşulmaya başladı. Ve kimse kusura bakmasın fakat bu duruma şahsen iki Genel Başkan’ın ve yakın kurmaylarının verdiği iletiler sebep oldu.” diye yazdı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Meral Akşener‘i kastederek, “Bir parti öteki bir partinin içişlerine karışmamalı” kelamlarına işaret eden Par, “Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkıp “Masa çöktü çöküyor” dedi. Hepimiz biliyoruz ki masanın iki büyük partisi ortasında aylardır devam eden bu çekişme muhalefetin imajına büyük ziyan veriyor.

Kılıçdaroğlu Akşener’e “İçişlerimize karışma” diyecekse bunu direkt yüzüne söylemeli. İki başkan bir ortaya gelip gerekirse saatlerce konuşmalı ve ortalarındaki uyuşmazlıkları çözmeden kalkmamalı. Aksi halde masa dağılmasa bile seçime 4-5 ay kala seçmeni bezdirecekler. Belki de iki lideri uzlaştıracak bir abi lazım” tabirlerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir