Fuat Oktay: Kölelik, Millet İttifakı’nın uzmanlık alanıdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Fuat Oktay, Sincan Belediyesi Fuar Alanı’nda düzenlenen aktiflikte konuşma yaptı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, “Gelir Tamamlayıcı Aile Dayanak Sistemi”ni hayata geçireceklerini belirten Fuat Oktay, “Böylece hiçbir hanenin gelirinin makul bir düzey altında olmamasını temin edeceğiz. Yani makul bir düzeyin altındaysa gelir, belirlediğimiz düzeye çıkaracak kadar dayanak vereceğiz. Aile Müdafaa Kalkanı Programı başlatıyoruz. Konut hanımlarımızın emekliliğine takviye verecek, her ailede en az bir çalışan olmasını sağlayacağız. Konut hanımlarımızın yeniden primlerinin üçte birini devlet olarak, hükümet olarak biz ödeyeceğiz” tabirlerini kullandı.

‘TÜM KAYGILARI TÜRKİYE’NİN GELİŞMESİNİN ÖNÜNE SET ÇEKMEK’

Gençlere eğitim, istihdam, evlilik ve çocuk bakımı üzere her alanda maddi katkılar vereceklerini vaat eden Oktay, “Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi mega yatırımlarla şahlandırırken, muhalefetin her işi çıkmaza sürüklediğini ve sürüncemede bırakmanın hengamesini verdiğini” savundu.

“PKK ile FETÖ’nün art bahçesinde kurdukları masada topluma fitne servis ediyorlar” diyen Fuat Oktay, “Bu 7’li kaybedenler kulübünden bir adedinin bile Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi diye bir kaygısı yok. Tüm sıkıntıları Türkiye’nin geriye gitmesi, kalkınması ve gelişmesinin önüne set çekilmesi. İplerini tutan ağababalarını hoşnut etmenin derdindeler” biçiminde konuştu.

Türkiye Uzay Ajansı’nı kurduklarını hatırlatan Oktay, “Biz Türkiye Uzay Ajansını kurarız, artık uzaya çıkmanın vakti mı derler. Uzayı hayal edemezler. Onlar daima yabancı danışmanlarla çalışıyorlar ya… Zira Ankaralı genç kardeşime ve mühendisime güvenemiyorlar. Giderlerse çabucak 13 organize sanayi bölgesinde ve savunma sanayi alanında Ankara merkezli şirketlerimizde gençlerin, mühendislerimizin neler yaptığını görürler. Uzaya da çıkacağız, daha ötesini de gerçekleştireceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar” dedi.

‘AKŞENER SEÇMENİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYOR’

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i seçmeni kandırmakla suçlayan Oktay, “İşte görüyoruz Sayın Akşener, seçmeni hem de gözünün içine baka baka kandırmaya çalışıyor. Pekala o kandırmaya çalışırken Kandil nasıl bir açıklama yapıyor? Hem de yeni yaptılar bu açıklamayı, ‘İYİ Parti ile yan yana duruyoruz’ diyor. ‘Ama’ diyor ‘İktidar tarafı o denli bastırıyor ki açıkça söylemiyoruz bunu’ diyor. Siz deve kuşu üzere başınızı kuma gömmüş olabilirsiniz fakat milletimiz gerçekleri görüyor. Siz gözü kapalı masaya her geleni, her yol mübah deyip kabullenmiş olabilirsiniz lakin terör odaklarından yapılan açıklamalar her şeyi açıklıyor. Ey 7’li maşa, körebe siyaseti tükenmiştir. Bu bayat numaralara Ankaralı kanar mı?” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı’nın uzmanlık alanının dik durmak, Millet İttifakı’nın uzmanlık alanının ise kölelik olduğunu” öne süren Oktay, “Türkiye’yi açık açık zincire vurmak, esaret altına almak istiyorlar. Ne yazık ki, bu 7’li maşa da bu işin istekli köleliğine soyunuyor. Kölelik onların uzmanlık alanıdır. Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın uzmanlık alanı ise nedir, dimdik durmaktır, meydan okumaktır. Cumhuriyetin birinci asrında yedi düvele had bildiren bu millet, Türkiye Yüzyılı’nda 7’li koalisyona da had bildirecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir