Fiat Connect akıllı saatler ile entegre olacak

Fiat, Connect uygulamasına yeni özellikler katmaya devam ederken, son olarak akıllı saat entegrasyonu devreye alındı.

Müşteri tecrübesini her geçen gün daha ayrıcalıklı bir boyuta taşıyan marka, ülkemizde geliştirilen birinci ve en kapsamlı bağlanabilirlik teknolojisi olan Connect’i giyilebilir teknolojilerin en yaygını olan akıllı saat entegrasyonuyla buluşturuyor.

Gerçekleştirilen entegrasyonla birlikte akıllı saat sahibi Fiat Connect kullanıcıları, uygulamayı telefonlarına indirdiklerinde, otomatik olarak Android watch ve Apple watch’larından araçlarına erişebiliyor. Kullanıcılar böylece, akıllı saatleriyle araç sıhhat bilgileri (akü, lastik durumu ve DPF durumu) ve yakıt bilgisine erişebiliyor, pozisyon görebiliyor ve uzaktan araç kapılarını açıp kapatabiliyor.

Fiat Connect’e ilerleyen vakitte akıllı saatlerin takviye verdiği, kandaki oksijen düzeyi, kalp atışı üzere sıhhat datalarının de entegre edilerek, kullanıcıların sürüş esnasındaki yorgunluk durumunun tespiti hedefleniyor. Bu işlevle birlikte kullanıcının araç kullanırken yorgunluğunun tespit edilerek, dinlenmesi için kendisine saatinden bildirim (push notification) gönderilmesi üzerinde çalışılıyor.

Müşterilerinin mobilite tecrübelerinde kolaylık, inanç ve akıllı sahiplik yaratan Connect, Fiat sahiplerinin pek çok alanda hayatlarına dokunuyor. Müşteri tecrübesini daima olarak üste taşıyan Connect, kullanıcılarına Uzaktan Kapı Açma Kapama, Bagaj açma, Kaza Riski Yüksek Nokta Bildirimi, Çekilme Uyarısı, Sürat ve Aralık Limiti, Araç Arıza Araması, Araçtan İnmeden Akaryakıt ödeme özelliği, Yakıt, Lastik basıncı ve Akü Durum Bilgisi üzere işlevleri da sunuyor. Ayrıyeten kasko poliçelerinde “Akıllı Fiyatlandırma” devrini başlatan marka, Connect Kasko uygulamasıyla sürüş puanı ve kullanılmayan güne nazaran Fiat sahiplerini ek yararlarla buluşturuyor.Kullanıcılarına temassız ödeme kolaylığı sağlayan Connect, birebir vakitte İstanbul, İzmir ve Ankara’daki kimi otopark lokasyonlarına olan uzaklık, boş kapasite bilgisi ve fiyat tarifesi bilgilerini de sunuyor. Bununla birlikte muhtemel kritik arıza kelam konusu olduğunda, Fiat Müşteri İlgi Merkezi sürücüyü seyahatin tamamlanmasına paralel arayarak aracı ile ilgili yapması gerekenleri telefonda aktarıyor gerekli durumlarda acil yol yardım ve alımlı dayanağı veriyor. Fiat Connect ayrıyeten, mümkün bir kaza durumunda alınan çarpışma verisiyle ilgi merkezine anında ikaz iletiyor ve Müşteri İlgi Merkezi kullanıcıyı arıyor. Kullanıcıya ulaşılamaması durumunda otomatik olarak aracın bulunduğu pozisyona ambulans hizmeti sağlanıyor.

Tofaş’ta geliştirilerek kullanıma sunulan, yıllar içinde daima yeni işlevler eklenerek kapsamı genişleyen Connect uygulaması, geçtiğimiz yıl Egea modellerinde standart donanım haline getirilmişti. Connect, önümüzdeki devirde de yeniliklere kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmaya devam edecek.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir