Aralık’ta 40 bin TL veren bankalar Ocak’tan sonra ortalıktan çekildi: Öğretmenlerin promosyon isyanı

2022 yılının sonuna yanlışsız çalışanlar ve emekliler için promosyon yarışına giren bankalar ne oldu ise yeni yıl ile birlikte fikir değiştirdiler. Aralık ayında 25-30 hatta 40 bin TL’leri veren bankalar Ocak ayı ile birlikte Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bilhassa MEB çalışanları ve öğretmenlerle dalga geçercesine teklifler vermeye başladı. Bu yerlerden birisi de Trakya’nın en büyük yerleşim ünitesi olan Çorlu.

MAAŞ İHALESİ 3. SEFER KARARA BAĞLANAMADI

Şubat ayında banka kontratı yenileme görüşmelerinde verilen 17.200 TL az bulunduğu için tekrarlanan 2. ihalede çok daha düşük teklifler geldi. İkinci ihalede en yüksek teklifi veren Finans Bank vefat edenden, tayini çıkandan, emekli olandan verdiğim promosyon bedelini geri alırım, gelene de vermem üzere bir çok tuhaf koşul ileri sürdü. Kamu bankaları ise 5000 TL’yi geçmeyen komik teklifler ile adeta öğretmenlere bize gelmeyin bildirisi verdi.

Geçen hafta içinde yapılan 3. İhalede ise sayı düzgünce taban yaptı. EYT’liler için bile 10 bin TL’lerin konuşulduğu bugünlerde daha evvel 17 bin TL’ye kadar çıktığı söylenen Yapı Kredi Bankası 10 bin TL’nin biraz üstünü vererek olayı oldubittiye getirmek istiyor.

Öğretmenler ise içinden geçilen bu kriz devrinde kendileri için bir nebze rahatlatmasını bekledikleri promosyon gelirinin hiç edilmesi karşısında öfkeli…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir