AK Partili Aydemir: Kılıçdaroğlu utanıyor, adaylığını açıklayamıyor

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, meslek örgütlerine dönük kesinlikle bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin, Türk Tabipleri Birliği Lideri’nin “Türk vatandaşlığından çıkarılması”na yönelik kelamlarını hatırlattı.

Aydemir, “Bir müeyyide, bir yaptırım olmalı ki bir daha bu türlü bir edepsizliğe kimse yeltenmesin. Açıkça orduyu suçluyor. Sayın Bahçeli çok yerinde bir söz kullanıyor. Yerinde teklifte bulunuyor.” dedi.

“Meslek örgütlerine dönük kesinlikle lakin kesinlikle bir düzenlemenin yapılması lazım.” tabirini kullanan Aydemir, “Doğrusu da budur esasen. Orayı ele geçiriyorlar, orada mesleğe dönük, temsil ettiklerine dönük bir uğraşları yok.” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU UTANIYOR, ADAYLIĞINI AÇIKLAYAMIYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda davette da bulunan Aydemir, “Kılıçdaroğlu utanıyor, adaylığını açıklayamıyor. Bizden sonra en çok oyu alan partinin lideri sensin. Çıkacaksın ve ‘Ben adayım.’ diyeceksin. Demiyorsan ‘Benden de CHP’den de bir şey olmaz.’ manasına gelir.” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir